Burmistrz - Dariusz Kucharski 

 
  

img_DKucharski.JPG

Dariusz Kucharski urodził się 29.10.1968 roku w Dzierżoniowie. Jest  żonaty, ma dwoje dzieci, z wykształcenia jest inżynierem inżynierii środowiska. Jest absolwentem dzierżoniowskich szkół: SP 9 i Zespołu Szkół Radiotechnicznych oraz absolwentem Politechniki Wrocławskiej.

Pracował w nieistniejącej już Silesianie, w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Dzierżoniowie, przekształconym następnie w spółkę pracowniczą DZT S.A. i firmach ciepłowniczych. W roku 2000 został powołany na stanowisko wiceprezesa spółki prowadzącej prace budowlane – instalacyjne w branży energetycznej DZT BUILDING sp. z o.o., po dwóch latach został zastępcą prezesa ds. technicznych i eksploatacji w bielawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W roku 2004 objął stanowisko dyrektora regionu w firmie DZT FORTUM sp. z o.o.

Od roku 1998 aktywnie zaangażował się również w działalność społeczno-polityczną. W kolejnych wyborach samorządowych był kandydatem na Radnego Rady Miejskiej w Dzierżoniowie z ramienia stowarzyszeń lokalnych: w 1998 roku z ramienia Dzierżoniowskiej Unii Obywatelskiej (DUO), a w 2002 roku Obywatelskiego Bloku Samorządowego (OBS).
W wyborach samorządowych w 2006 roku startował z listy Platformy Obywatelskiej (PO) jako kandydat na radnego Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Objął mandat radnego powiatu i został wicestarostą. Ten wynik powtórzył w 2010 roku.

 

Liczba odwiedzin : 8942
Podmiot udostępniający informację : Urząd Miasta w Dzierżoniowie
Osoba wprowadzająca informację : Rafał Szymczak
Osoba odpowiedzialna za informację : Anna Grochowina
Czas wytworzenia: 2014-12-02 08:44:23
Czas publikacji: 2014-12-03 08:44:23
Data przeniesienia do archiwum: Brak